Podstrona: Specjalność: Inżynieria Spawalnictwa / Wizytówka pracownika PRz

Specjalność: Inżynieria Spawalnictwa

26-02-2020 r.

Inżynieria Spawalnictwa

Jest możliwość uruchomienia na  kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalności Inżynieria Spawalnictwa.

Absolwent tej specjalności jest inżynierem mechanikiem znającym zasady projektowania konstrukcji i technologie łączenia elementów maszyn i urządzeń, jak również kontroli ich jakości. Może on znaleźć zatrudnienie w firmach projektujących i wytwarzających konstrukcje spawane. Tematyka wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych jest dostosowana do bieżących wymagań przemysłu. Prace dyplomowe studentów specjalności Inżynieria Spawalnictwa realizowane są we współpracy z przemysłem, co pozwala na zapoznanie się studenta z problemami produkcyjnymi przedsiębiorstw. Absolwenci specjalności Inżynieria Spawalnictwa są szczególnie poszukiwanymi specjalistami w kraju i zagranicą przez pracodawców przemysłu maszynowego, budowlanego, petrochemicznego, lotniczego i motoryzacyjnego.

Inżynieria Odlewnictwa

Jest możliwość uruchomiania na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalności Inżynieria Odlewnictwa.

Absolwent specjalności Inżyniera Odlewnictwa jest inżynierem mechanikiem, który uzyskał niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, wytwarzania, badania jakości odlewów, symulacji odlewania oraz opracowywania i wdrażania nowych technologii. Jest on dobrze przygotowany do wymagań współczesnego przemysłu a w szczególności przemysłu odlewniczego. Może znaleźć zatrudnienie w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym i lotniczym. Duże perspektywy zatrudnienia daje rosnąca liczba firm odlewniczych w regionie Polski południowo-wschodniej. Absolwenci specjalności Inżynieria Odlewnictwa są także poszukiwani poza granicami naszego kraju.

Powrót do listy aktualności